Grázl za volantem audiny, který se pražskými ulicemi řítil až 170km rychlostí, podle zjištění policie měl k úprku své důvody, a to vyslovené dva platné zákazy řízení, protože už v minulosti již několikrát policii ujížděl navíc pod vlivem drog

Přesto mu nic nezabránilo, aby ve čtvrtek 19. prosince opět usedl za volant a poté, co způsobil dopravní nehodu v pražských Hájích, začal před policií ujíždět. „Policisté ihned informovali ostatní hlídky v okolí, které jim jely na pomoc. Během pronásledování řidič projel několik křižovatek na červenou a v ulici Přátelství najel na kruhový objezd v protisměru. Při manévrech na Štěrboholské spojce pak způsobil další nehodu, ale ani to ho neodradilo a dál pokračoval v nebezpečné jízdě,“ popsala tisková mluvčí Violeta Siřišťová.

Náraz do stromu a útěk

Dramatické pronásledování skončilo až v Dolních Počernicích, kde řidič nezvládl řízení a narazil do stromu. „Ani to ale nebyl konec, řidič začal před policisty utíkat, a proto přišel na řadu varovný výstřel. Po pár metrech podezřelého doběhli a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi,“ uvedla Siřišťová.

Po zadržení mu policisté sdělili, čeho se dopustil. „Je podezřelý z trestných činů maření úředního rozhodnutí a vykázání a obecného ohrožení. Za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Dopravní policisté s ním budou také projednávat dopravní nehody, které při nebezpečné jízdě způsobil,“ řekla policejní mluvčí.

„Jestli byl řidič pod vlivem drog i v tomto případě, se zjistit nepovedlo, jelikož odmítnul test na drogy,“ dodala nakonec Siřišťová. Vyšlo také najevo, že hlídce ten den ujížděl už několik hodin předtím a že má v lednu 2020 nastoupit do vězení!

Hledají svědky

V červnu 2020 pak policisté vyzvali svědky nebezpečné jízdy, aby se přihlásili. „Kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod žádají všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité,“ doplnila Siřišťová.

Video
délka: 02:11.56

Takhle ujížděl policistům grázl v tmavé audi! Ohrožoval při tom ostatní řidiče, některé i naboural. Policie ČR

Fotogalerie
5 fotografií