Svou totální nezodpovědností vážně ohrozil nejen sebe, ale i ženu a dvě děti, které vezl v autě! Mladého muže za volantem chtěli policisté v pondělí večer zkontrolovat. „Vozidlo nemělo zapnutá světla, jelo až podezřele pomalu a kličkovalo,“ vysvětlila policejní mluvčí Lucie Drábková. Jenže jakmile se na policejním autě rozsvítily modré majáky doprovázené nápisem STOP, začala zběsilá honička. Řidič ujížděl ulicí Na Záhonech v pražské Michli, pak vjel na uzounký chodník, kde odřel zaparkovaný jaguár. Pak řízení strhl do ostré zatáčky v ulici Krajová a zastavil. 

Ani v tu chvíli ale drama neskončilo. Místo toho, aby se darebák vzdal, totiž začal utíkat! „Řidič při běhu podezřele prohledával rukama svoji bundu, nereagoval na zákonné výzvy policistů a pokračoval v protiprávním jednání,“ sdělila mluvčí. Policisté si z pochopitelných důvodů mysleli, že u sebe může mít zbraň, a tak dokonce začali varovně střílet! S mladíkem jako by to ale vůbec neotřáslo. Na muže zákona vulgárně křičel a dál se jim snažil zmizet z očí. Pak přeskočil plot a ukryl se na pozemku u zahradní chatky. „Policisté během několika vteřin muže krčícího se u zdi chatky nalezli a zadrželi, avšak s použitím dalších donucovacích prostředků k překonání aktivního odporu, který kladl,“ popsala závěr akce Drábková. 

Záhy pak policisté zjistili, že devatenáctiletý muž má čtyři platné zákazy řízení a je pěkně pod parou – sám uvedl, že užil pervitin, omamné a psychotropní látky potvrdil také test. A co hůř – v autě, které se zběsile hnalo michelskou ulicí, navíc seděla žena a dvě děti! Snad jen díky obrovskému štěstí nikdo ze zúčastněných nepřišel k úrazu. Ironií osudu navíc je, že muž měl pod registrační značkou nalepené heslo „Je lepší být mrtvý než druhý“, jímž se zřejmě taky řídil. „Policejní orgán ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a porušování domovní svobody,“ uzavřela mluvčí s tím, že darebák může skončit až na tři roky v base.

Fotogalerie
6 fotografií