Obyvatelé Prahy 4, 8 a 9, kde úřadoval donedávna neznámý sklepní fantom, mohou zas klidněji spát. Policisté po roce dopadli lupiče, který má na svědomí celkem 29 vykradených kójí! „První případy se staly v září loňského roku a měly vždy stejný průběh. Pachatel se nejprve dostal do bytového domu nebo do garáží a hned si to zamířil ke sklepním kójím. Tam rozlomil zámek u dveří a začal krást,“ popsal modus operandi obtloustlého recidivisty policejní mluvčí Jan Daněk. 

Ze sklepů pak jako na běžícím pásu mizely kola, nářadí, kočárky, televize, zkrátka vše, co si lidé do sklepa uloží a co se dá zpeněžit. 42letý muž, který už za majetkovou činnost trest v minulosti dostal, se z něj, zdá se, nepoučil. K jeho smůle ho při některých vloupačkách zachytily kamery a policisté ho následně poznali.

„Navíc ho usvědčily i zajištěné stopy z míst vloupání a pak již nemělo cenu zapírat. Při výslechu se tak ke všem vloupáním přiznal a vyslechl si obvinění z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za což mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk. Darebák skončil ve vazbě.  

Policisté při té příležitosti varují občany, aby vchody do domu pečlivě zamykali. „I taková maličkost stačí, aby si pachatel vybral zrovna váš dům. Proto zamykejte a možná si tím ušetříte zbytečné potíže,“ upozorňuje mluvčí.

Video
délka: 01:30.67

Policisté zadrželi muže, který se vloupával do sklepů v Praze. PČR

Fotogalerie
4 fotografie