S pěkným ptáčkem mají co do činění policisté - nebo přesněji řečeno nemají, už dva roky, od května 2017, po 36leté ženě pátrají. Tehdy utekla z bohnické léčebny - měla totiž soudem nařízenou ústavní léčbu. 

„Na pohřešovanou  byl následně v březnu 2018 vydán obvodním soudem pro Prahu 10 příkaz k zatčení. Další příkaz, tentokrát k dodání do výkonu trestu, vydal obvodní soud pro Prahu 8 v lednu 2019. Oba příkazy byly vydány v její nepřítomnosti,“ popsal sled událostí policejní mluvčí Jan Rybanský.

Aneta, nebo také Ludmila, jak někdy vystupuje, je štíhlá, měří 170 cm a má krátké černé vlasy. Identitu mění často, využívá i cizí doklady totožnosti. Podle Rybanského není nebezpečná, lidé by se ji ale přesto neměli snažit zadržet - má totiž sklony k alkoholismu, a když je pod parou, může být agresivní.

Podle kriminalistů se naposled pohybovala na Liberecku a Jablonecku, státním orgánům se ale zuby nehty vyhýbá. „Obracíme se na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Pokud jste ženu viděli nebo víte, kde by se mohla zdržovat, kontaktujte linku tísňového volání 158,“ dodal Rybanský.