První srpnový den se pro 26letou ženu změnil v hotové peklo - kolem páté hodiny odpoledne totiž v Praze 4 narazila na cizince (21), který jí připravil dost nepříjemný zážitek. „Jednou rukou ji chytil kolem těla, druhou začal osahávat v intimních místech a snažil se ji strhnout na zem,“ popsal jeho nečekané chlípné jednání policejní mluvčí Jan Rybanský. Ženu zachránila její vlastní statečnost - místo toho, aby se prasákovi podvolila, začala volat o pomoc a s mužem se prát. Po chvíli se jí podařilo se z pevného sevření dostat. Do té doby suverénní mladík se zřejmě lekl a utekl neuspokojen.

Na místo neřesti se hned sjeli policisté, po muži ale pátrali marně. Násilník si nejspíš oddychl, v tu chvíli totiž ještě neměl ani zdání, že se jeho splašené hormony spolu s ním zanedlouho odporoučí na policejní služebnu...

Třetího srpna, o dva dny později, zahlédl duchapřítomný operátor městského kamerového systému na záznamu člověka, jenž popisu násilníka odpovídal. Muž se pár minut potloukal po zastávce Kačerov a pozoroval okolí. Ještě než tam dorazili policisté, se ale ztratil v prostorách metra.

Rozjela se pátrací akce jako z filmu - přímo na místo dorazilo několik policejních hlídek, muži zákona z oddělení Metro navíc chlípníka hledali pomocí kamerového systému uvnitř podzemky a ostatní hlídky navigovali. „Po hodině pátrání byl podezřelý objeven na kamerách ve vestibulu metra Háje. Tam byl také následně zadržen členy speciální pořádkové jednotky a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům,“ uvedl mluvčí. 

Hledají další oběti

Teprve pak vyšlo najevo, že chlapík není v oboru násilných trestných činů žádná prvnička - právě on má totiž na svědomí další dva pokusy o znásilnění, ke kterým se uchýlil 31. července v Praze 5 a Praze 10. Policisté se domnívají, že napadených žen může být mnohem víc. „Touto cestou se proto obracíme na ženy, které mají stejnou zkušenost, aby kontaktovaly linku 158, pokud tak ještě neučinily a nenechaly tyto činy bez potrestání,“ vyzývá Rybanský. Mladík je obviněn z trestných činů znásilnění ve stadiu pokusu, hrozí mu desetileté vězení.

Video
délka: 02:15.79

Policisté chytli muže, který se minimálně třikrát v Praze pokusil o znásilnění. Policie České republiky

Fotogalerie
3 fotografie