Pro policisty z barrandovského oddělení to byla v sobotu až do tří do odpoledne vcelku poklidná služba. Pak však jejich zraky upoutal obytný přívěs, který se zničehonic prohnal přímo před jejich autem. Mělo to ale háček – vůz totiž nikdo neřídil! Nazdařbůh se řítil po Pražském okruhu a hrozilo, že do někoho napálí. 

Muži zákona hned vyrazili za ním připraveni jízdě neposedného přívěsu učinit přítrž – chtěli zpomalit, případně zastavit dopravu, aby nikdo nepřišel k úhoně. To ale nakonec nebylo potřeba. Ukáznění řidiči sami zpomalili a navíc začali blikat, aby na nebezpečí upozornili další účastníky provozu, a přívěs se nakonec rozhodl sám svou zběsilou jízdu ukončit. „Z prostředního namířil až do odstavného pruhu, kde se zastavil o vozidlo, od kterého se chvíli předtím samovolně odpojil,“ popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Nikomu se nic nestalo, majiteli dodávky i přívěsu však zbyly jen oči pro pláč – nárazem se totiž poškodila obě auta. „Celou situaci nakonec řešili policisté oddělení dopravních nehod, kteří událost zpracovali jako ‚malou‘ dopravní nehodu, za niž majiteli obou nabouraných vozidel uložili přímo na místě blokovou pokutu,“ dodal mluvčí.

Video
délka: 00:38

Po Pražském okruhu se řítil přívěs, pak vrazil do auta, od kterého se předtím odpojil. Policie České republiky

Fotogalerie
8 fotografií