Na Žižkově prodával drogy ve velkém, teď mu ale lukrativní kšeft skončil. 49letého dealera, který pervitinem zásoboval celou pražskou čtvrť, zadrželi policisté. „Kriminalisté na případu pracovali od ledna tohoto roku a podařilo se jim díky sledování a odposlouchávání zadokumentovat několik těchto prodejů drogy, které probíhaly v okolí ulic Krásova a Vlkova v Praze 3,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Dealer a jeho zákazníci se snažili krýt - při telefonickém kontaktu nemluvili „na plnou hubu“, ale používali nejrůznější šifry, pomocí nichž si objejdnávali konkrétní množství drogy. Někteří si kupovali najednou i 100 gramů!

Na výkonného prodejce spadla klec v úterý. Při domovní prohlídce u něj kriminalisté našli víc než půl milionu v hotovosti a čtvrt kila pervitinu. „Muži kriminalisté následně sdělili obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Zároveň podali podnět na vazbu,“ dodal mluvčí.

Fotogalerie
8 fotografií