Ulice Pod Krejcárkem, tedy úsek od Ohrady ke křižovatce s ulicemi Pod Plynojemem a Novovysočanská, je od neděle kompletně uzavřená. Práce v ulici Pod Krejcárkem potrvají tři měsíce, během nichž se plynovod kompletně obnoví, skončit mají 10. června. „Během výstavby budou užity moderní bezvýkopové technologie, čímž se významně sníží nároky na přesun stavebních hmot a s tím související negativní dopady na životní prostředí,“ uvedli zástupci Pražské plynárenské distribuce, která je zadavatelem stavby.

Práce začaly už 23. dubna, od 28. dubna je ulice Pod Krejcárkem uzavřena pro veškerou automobilovou dopravu, autobusy projíždět mohou. Ostatní řidiči musejí využít objízdnou trasu, která vede přes Novovysočanskou, Spojovací a Koněvovu. „Do ulice Na Balkáně je ve směru ze Spojovací zákaz vjezdu. V opačném směru je slepá oblast od vjezdu do ulice U Kněžské louky,“ přiblížila mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková.

Půlhodinové zpoždění tramvají

V pondělní ranní špičce se tvořily velké kolony - řidiči v části Koněvovy ulice od Ohrady po křižovatku se Spojovací obousměrně popojížděli krokem, kolony se tvořily i ve Spojovací ulici. Ve směru do centra byl hustý provoz po celé Koněvově i Husitské. Ještě horší situace nastala v pondělí odpoledne. Neukáznění řidiči způsobují v této ulici dopravní komplikace, protože nerespektují dopravní značení. Strážníci zde proto musí několikrát denně usměrňovat dopravu,“ uvedla pražská městská policie. Někteří z řidičů v Koněvově ulici vjížděli na tramvajové koleje, aby kolonu předjeli, tím však zablokovali také městskou hromadnou dopravu. Tramvaje i autobusy měly až 30minutová zpoždění. Červnem však dopravní potíže neskončí. Následovat totiž bude druhá etap rekonstrukce - od července do října se tytéž práce přesunou do Novovysočanské ulice.

Není to přitom tak dávno, co Žižkov totálně ochromila rekonstrukce Husitské ulice. Dopravní kolaps nastal v pondělí 12. března 2018 zejména v Seifertově ulici a jejím okolí, dopravní peklo trvalo několik dní. Problémy měla kromě automobilů i městská hromadná doprava, stály tramvaje i autobusy.

Fotogalerie
10 fotografií