Zájezd italských studentů, kteří se na jaře vydali za krásami Prahy, začal idylicky. První den pobytu spolu se svými učiteli vyrazili na prohlídku hlavního města, průvodkyně jim přitom dělaly dvě ženy, s jejichž službami byli všichni nadmíru spokojení. Rozčarování přišlo druhý den. 

Na místo dvou slečen dorazil postarší muž, údajně náhradník. „Tento nový průvodce byl dle poškozených jazykově velice dobře vzdělaný, ochotný a úslužný, tudíž neměli jediný důvod si o něm myslet cokoli špatného, nebo ho jakkoli podezírat z jakékoli nepravosti,“ popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan. Prohlídku ten den začali u hotelu v Praze 3. Tam studenti svého nového průvodce poprosili, aby je vzal do kavárny na Národní třídě.

Když dorazili na místo, nabídl jim, že jim na večerní prohlídku Prahou zajistí jízdenky na MHD. Tomu, kdo bude chtít, také slíbil vyměnit zahraniční měnu na českou. „Lístky na MHD chtěli všichni, směnu peněz ,pouze' několik studentů. I tak se ,průvodci' pro zmiňované transakce sešlo bezmála tři sta eur, tedy v přepočtu přibližně sedm a půl tisíce Kč,“ uvedl Hulan.

Studenti pak v kavárně na průvodce čekali, až zařídí, co slíbil. Už se ho ale nedočkali - i s penězi frnknul neznámo kam. Nyní je podezřelý z trestného činu podvod. Policisté prosí veřejnost o pomoc, pokud muže znáte nebo víte, kde se nachází, kontaktujte linku 158.

Policisté v té souvislosti před nadcházející turistickou sezónou varují všechny turisty, aby se nenechali napálit. „V takovýchto případech si vždy ověřte, že ten, kdo vám služby nabízí a zajišťuje, je skutečně ten pravý, kterého vám poslala společnost, u které jste služby objednali,“ apeluje mluvčí s tím, že by si lidé měli dávat dobrý pozor na to, komu svěří své peníze.

Fotogalerie
3 fotografie