Hledaná žena se s mužem seznámila letos v lednu přes internet, později se nastěhovala k němu do bytu na Střížkově. „Po pár dnech soužití z ženy vypadla historka, že měl její bratr autonehodu a potřebuje půjčit 150 000 korun,” uvedl mluvčí. Muž ženě hotovost dal. O několik dní později žena tvrdila, že jedna z účastnic nehody je zraněná a bratr ji musí odškodnit. Muž ji proto dal dalších 240 000 korun.

„Jenže zdravotní stav ženy po nehodě se po pár dnech zhoršil a tentokrát již 'přítelkyně' potřebovala pro bratra půjčit 440 000 a od důvěřivce je zase dostala,” sdělil mluvčí. Žena nakonec podle policie od invalidního důchodce získala celkem 1 283 000 korun.

Peněz by mohlo být více, ale více senior jich už na účtu neměl. Ženu proto napadlo, že by mohl svůj třípokojový byt vyměnit za menší. „Naštěstí k tomu nedošlo, protože se celý příběh dozvěděla příbuzná invalidního muže a zalarmovala policii,” uvedl Daněk. Žena mezitím zmizela.

Mária B., která si říkala Šárka Řeháčková, pochází z Brna. Je vysoká 164 až 168 centimetrů. Má hubenou postavu a hnědé oči. Soud v Českých Budějovicích ji už dříve odsoudil za to, že v roce 2015 oloupila téměř osmdesátiletou ženu o 15.000 korun. „Jestliže jste hledanou viděli, nebo víte, kde by se mohla nacházet, kontaktujte linku 158,” dodal mluvčí. Za podvod ji hrozí až osm let vězení, nadto je na ní dokonce vydán evropský zatykač.