Případ, který otřásl celým Českem. Sofinku (5), kterou má kvůli ostrému soudnímu sporu rodičů v péči její babička, v úterý přímo na ulici v Uhříněvsi unesli dva muži. Jedním z nich byl údajně její nevlastní bratr. Ještě v úterý oba muže únosce zadrželi policisté, každého zvlášť, ani jeden už u sebe Sofinku neměl. Holčičku našli o den později na vídeňském letišti tamní policisté v doprovodu její matky. Ta měla s dívenkou soudem zakázaný styk a byl na ni vydán příkaz k zadržení. Podle televize Prima už měla v té době pro obě koupené letenky do Keni a chystala se nastoupit do letadla, policisté tomu jen těsně zabránili.

Matka zůstává v Rakousku, do České republiky by mohla být vydána během příštího týdne. Sofinka už je v Česku u táty. „Samozřejmě, že to na dítěti zanechá stopy, protože je z toho nesvé, neví, co si má myslet, neví, proč se ty věci dějí. Dceru mám doma, staráme se o ni, ale zpočátku na mě měla takové negativní řeči, byla trošku pod vlivem matky, ale už je to v pohodě,“ řekl televizi otec holčičky. Podle otce byl jeho ženou, matkou Sofinky, ovlivněn i mladší z únosců, dvacetiletý nevlastní bratr holčičky. „Je mladý a byl silně pod jejím vlivem, mrzí mě, že ho do toho vmanipulovala,“ uvedl. 

Obvodní soud pro Prahu 10 poslal v pátek oba únosce, 20letého a 41letého muže, do vazby. Za trestný čin únos, z kterého jsou podezřelí, jim hrozí až osmileté vězení. 

Fotogalerie
14 fotografií