Celé Česko sledovalo v úterý takřka neuvěřitelný případ z pražské Uhříněvsi - dva muži přijeli stříbrným volvem k domu v ulici Vlasty Průchové a babičce, která s holčičkou Sofinkou (5) právě vyšla před bránu, náhle vytrhli dívenku z náručí. Naložili ji do auta a dali se na útěk.

Rozjelo se rozsáhlé policejní pátrání a ještě téhož dne byli oba muži zadrženi. Prvního z nich, 20letého údajného nevlastního bratra Sofie, chytli policisté na benzince na dálnici D1 kolem šesté večer poté, co je na hledané auto upozornil všímavý řidič. V tu dobu už v něm ale seděl sám. Druhého údajného únosce, kterému je 41 let, lapili policisté na Krnovsku, kam dorazil vlakem. 

V pátek Obvodní soud pro Prahu 10 rozhodl o jejich vzetí do vazby. Za trestný čin únos jim hrozí až osmileté vězení, podle policie byl plánovaný a organizovaný. Je pravděpodobné, že ho zpunktovala dívčina matka - právě s ní totiž holčičku ve středu ráno objevili vídeňští policisté na tamním letišti. „Má se svou dcerou zakázaný styk, dívenka byla svěřena do péče shora zmiňované babičky,“ uvedl už v úterý policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Rodiče Sofie spolu už dva roky vedou ostrý spor. Matka nařkla otce z toho, že dívenku zneužíval, podle otce je zas matka duševně nemocná a nebezpečná.  Babička s holčičkou v osudné úterý údajně mířily do centra Prahy právě na schůzku s matkou. Ta měla trvat hodinu pod dohledem úředníků.

Fotogalerie
15 fotografií