Má jít o Čabu D., který si již odseděl 14 let za vraždu z roku 2004. Sotva ho loni pustili, vydal se do světa a stal se z něj nájemný zabiják. Záběry z popravy Nebojši M. letos 5. ledna v Bělehradě šokovaly celé Srbsko. Byl zastřelen před domem, když sestavoval dětský kočárek. V tu chvíli už měl podle policie Čaba D. na svědomí další dvě vraždy – loni 30. července v Amsterdamu a 20. září v Budapešti.

Sledovali ho

Děsivé je, že v té době se zřejmě ukrýval v Česku. Naše policie měla informace o jeho možném pohybu v republice už půl roku! Kde přesně však pobývá, se zjistilo nedávno. Podle srbského serveru kurir.rs ho lovci lebek sledovali 10 dní. Jestli i u nás plánoval další likvidaci, není jasné.

Lapen na chodbě

V pátek pozdě večer si pro něj došli. „Měl smůlu, vlezl nám přímo do rány, takže operace se povedla i bez poškození prostor hotelu,“ řekl zasahující policista. Nebezpečného muže spoutali na chodbě, když se zrovna vracel do pokoje. Zaměstnanci hotelu byli v šoku. „Kolegyně si po tom zásahu vzaly volno,“ řekla včera Blesku recepční.

Měl dvě zbraně

O jak nebezpečného muže jde, odhalila i prohlídka hotelového pokoje. „Muž tam měl dvě zbraně, tlumič i munici,“ řekla Lenka Sikorová.

Video
délka: 01:05.94

38letého muže zadrželi policisté v Praze na Žižkově. Policie České republiky

Komu ho dají?

Na muže soud uvalil včera vazbu. Nyní čeká na rozhodnutí o vydání. Zájem o něj mají Srbové, Nizozemci i Maďaři. Do jaké země poputuje, se rozhodne. „Toto už není v kompetenci policie. Řešit to bude ministerstvo spravedlnosti a rozhodne o tom soud,“ dodala policistka Sikorová.

Smějící se zabiják

Už dříve byla spolu s mezinárodním zatykačem zveřejněna fotka. Vrah se ale dobře maskoval a zametal za sebou stopy. „Na první pohled vypadal jako skromný turista, který si přijel prohlédnout město,“ píše srbský web kurir.rs. „Disponoval padělanými doklady. Rovněž používal maskovací prostředky – paruku a brýle,“ potvrdila policistka Lenka Sikorová. Přezdívá se mu smějící se zabiják.

Fotogalerie
11 fotografií