Mrazivé dny většinu obyvatel Prahy zaženou do tepla domova. Jinak na tom byla Pražanka, která popíjela alkohol před samoobsluhou s lahví v jedné ruce, zatímco v druhé měla svého čtrnáctiměsíčního syna. „Vše odstartovalo rutinní oznámení pozorné chodkyně. Ta v sobotu krátce po osmnácté hodině zavolala na tísňovou linku pražské městské policie s tím, že v Rilské ulici, Praha 12 se před místním supermarketem nacházejí osoby bez domova, které zde popíjejí alkohol,“ svěřil mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Právě v partičce lidí bez domova měla postávat i žena s batoletem v náručí. Na místo proto přispěchala hlídka strážníků, aby danou informaci ověřili. „Na první pohled bylo zřejmé, že se ani mladá matka alkoholu nevyhýbala. Hlídce sdělila, že sice alkohol pila, ale je v pohodě a schopná sama dojít domů, tak ať ji nechají na pokoji,“ popisovala Seifertová.

Při dechové zkoušce pak strážníci naměřili přes tři promile alkoholu v dechu. V chladném sobotním dnu pak městská policie ženu s dítětem usadila do služebního vozu, kde čekali na příjezd pracovnice odboru sociálně-právní ochrany dětí a policie.

Tím ale situace a slovní potyčka neskončila. Do situace se totiž začali vkládat i přítomní pánové, se kterými byla mladá matka v kontaktu. Ti hlídce nadávali a chovali se agresivně. Na pomoc tak přispěchaly další posádky, jelikož hrozil možný střet. „Po uklidnění celé situace jeden z přítomných ochránců obvinil strážníka, že je opilý,“ prozradila Seifertová malou část ze slovního útoku opilých bezdomovců.

„Jeho tvrzení vzápětí vyloučila provedená dechová zkouška ze strany nezávislého kontrolního orgánu městské policie,“ dodala mluvčí městské policie. A tak agresivního muže nyní čeká vysvětlování svého chování příslušnému správnímu orgánu.

Agresivní byla také matka, kdy dle strážníků hrozilo, že by ublížila i vlastnímu synovi. Na místo proto dojeli i záchranáři, kteří ženu odvezli do nemocnice. Chlapeček byl za doprovodu sociální pracovnice převezen do zařízení pro děti a mládež.