Na koncert podle pořadatelů dorazilo 50 tisíc lidí, stovky z nich se ale mohly stát obětí podvodu. Některé lístky, které fanoušci zakoupili jinde než u oficiálních předprodejců, totiž byly falešné. „V současné době je celá událost prošetřována pro podezření z trestného činu podvod,“ řekl mluvčí policie Jan Rybanský.

Trestních oznámení má zatím policie několik. Další podvedené vyzývá, aby se přihlásili. Mezi nimi mohou být zejména cizinci. „Majitelé nepřenosných lístků zakoupených u jiných předprodejců mohou mít při vstupu do areálu problémy a může se stát, že nebudou vpuštěni na koncert,“ uvedli již v březnu pořadatelé. Nakonec pustili na koncert i fanoušky s neplatným lístkem.

 

Oficiální prodejci prodávali vstupenky ke stání za 1990 korun, stání před pódiem za 4590 korun, tribuny k sezení za 4990 korun a nejvíce lukrativní místa k sezení za 9990 korun. Neoficiální předprodejci ceny průběžně měnili, ale například přes stránky viagogo.com bylo možné zakoupit vstupenky ke stání za cenu kolem 4000 korun, na stubhub.cz nabízeli stání u pódia za 8500 korun. Přeprodávat vstupenky i za několikanásobek pořizovací ceny neodporuje zákonu. Oficiální prodejci ale před nákupem přeprodávaných vstupenek varují, stejně jako policie a Česká obchodní inspekce.

Video
délka: 01:20
360p

Rolling Stones v Letňanech a dylanovka Like a Rolling Stone. Matěj Pospíšil

Fotogalerie
40 fotografií