Do vozidla Miloše Slavíčka se synem Maxem (3) naboural ve středu odpoledne v Povltavské ulici ve vysoké rychlosti zfetovaný muž. Co ale v tuto chvíli netušil, že tento šílenec byl v minulosti již 18krát trestaný za různé trestné činy. Za volant si neměl sednout až do roku 2021, přesto ale řídil, a to dokonce v kradeném autě.

„Policisté po převozu do nemocnice zadrženého muže střežili a po jeho ošetření převezli do policejní cely. Během dnešního dne s ním budou kriminalisté provádět úkony trestního řízení, aby objasnili všechny okolnosti krádeže vozidla a jeho ujíždění. Zadržený je pětatřicetiletý osmnáctkrát trestaný muž, který má do září roku 2021 vyslovený zákaz řízení motorových vozidel,“ říká pro Blesk.cz mluvčí policie Jan Daněk.

Na ulici se tento narkoman jen tak nevrátí. Spáchal hned několik trestných činů – od krádeže až po ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu nyní hrozí mnohaleté vězení, které bude navíc prodlouženo o třetinu kvůli kriminální minulosti muže.

„Podle mě tento muž nepatří nejen za volant, ale ani do společnosti,“ popisoval Miloš z nabouraného vozu. „Museli jsme použít donucovací prostředky, protože byl velice agresivní. Následně si ho převzali záchranáři a odvezli ho do nemocnice,“ dodal Daněk. Ten později potvrdil, že řídil a boural pod vlivem drog. U sebe měl i plynovou pistoli a sadu na vykrádání vozidel. Povltavská ulice byla znovu zprovozněna krátce po půl osmé večer.

Policejní mluvčí o nehodě:

Video
délka: 00:49.09

Tiskový mluvčí policie k dopravní nehodě, kterou zavinil zfetovaný řidič. Tadeáš Provazník

Fotogalerie
13 fotografií