Osmaosmdesátiletá důchodkyně se rozhodla, že si v sobotu ráno v poklidu dojde na poštu. Když ale procházela Kubelíkovou ulicí na pražském Žižkově, napadl ji cizí muž. Seniorka držela v jedné ruce svou kabelku a v druhé hůl, o kterou se opírala. Muž ji právě za tašku popadl, a kvůli tomu stařenka spadla.

I přesto, že lupič srazil seniorku k zemi, se nechtěla vzdát a o svou kabelku dále bojovala. Chvíli se tedy s pachatelem přetahovala, pak se ale utrhla ucha kabelky a mladík z místa i s taškou utekl směrem do Bořivojovy ulice.

Kabelku, která starší ženě patřila, našli kriminalisté v okolí místa činu. Zjistili, že muž vzal z peněženky tři sta korun a pár drobných, zbytek pak zahodil. Policisté prověřili kamerový systém a zjistili, že jedna z kamer zachytila muže, který odpovídá popisu.

Zraněná seniorka musela na operaci

 „Kriminalistům se ho do současné doby nepodařilo ztotožnit ani vypátrat, a proto se v této souvislosti obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k muži na záběrech, jeho totožnost, pohyb či pobyt přijmou policisté na tísňové lince 158,“ uvedla tisková mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Kromě toho, že muž seniorku okradl o tři sta korun, jí také způsobil psychickou újmu a zranění kolene, s kterým musela na operaci. Následky zranění se důchodkyni budou nejspíš připomínat do konce života.

Detektivové navíc mají důvodné podezření, že tento muž má na svědomí více loupeží s obdobným způsobem spáchání. Vždy si přitom vybírá slabší oběti, a to buď seniory, nebo osoby pod vlivem alkoholu,“ dodala Iveta Martínková.

Neznáte muže na videu, který stařenku okradl?

Video
délka: 00:22.92

Neznáte podezřelého, který okradl stařenku a způsobil jí zranění? Policie ČR