Kauzu převzalo pražské oddělení vražd, podle policejní mluvčí Martínkové zatím policie nebude sdělovat žádné další informace. Ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice Martin Hollý pro Českou televizi uvedl, že útočnice se v nemocnici v minulosti léčila a byla propuštěna ve stabilizovaném stavu, s nastavenou medikací a s plným vnímáním reálného světa.

Podle ČT také řekl, že nulovou pravděpodobnost agresivity nelze v případě dříve léčených lidí garantovat. Podle svědků se žena chovala agresivně již v minulosti. „Seděla na sedačce u trafiky a cosi tam vyřvávala na lidi, pak na nějakého muže,“ popsala svědkyně dřívější setkání webu TN.cz. „Byla jasně sjetá, opilá, úplně mimo. A šel z ní strach. Naštěstí nikomu nic neudělala. Ale měla hrozně agresivní hlas,“ dodala.

Video
délka: 00:23
1080p 720p 480p 360p 240p

Vražda mezi regály Teska: Žena ubododala druhou po hádce. Ivan D. Hladík

K vraždě došlo ve čtvrtek kolem druhé hodiny odpolední. Psychicky nemocná žena se pohádala se zákaznicí (†54), kterou následně pobodala. Záchranáři na místo dorazili do čtyř minut, i to ale nestačilo. „Záchranáři na místě byli do čtyř minut od nahlášení. Žena, která utrpěla bodná poranění, i přes 40 minut trvající resuscitaci zranění podlehla,“ uvedl Dominik Horn, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy.

Oběť se snažila do příjezdu záchranářů oživovat samotná ředitelka obchodního domu Tesco. Vražedkyně po celou dobu v klidu seděla a čekala, až přijede policie. Podle její známé podstupovala žena změnu pohlaví, tu ale nedokončila. „Říkala o sobě, že se cítí jako gladiátor v ženském těle,“ řekla webu iDnes.cz žena, která ji poznala v Bohnicích.

Fotogalerie
19 fotografií

VŠE O VRAŽDĚ V TESKU ČTĚTE ZDE