Kriminalisté dopadli muže, kterého viní ze tří loupeží v hernách a z jedné v hotelu. Všechny případy se staly v rozmezí od února do března tohoto roku v Praze 2, 8, 9 a 10.

„Přepadení se odehrávala vždy podle stejného scénáře. Nejprve si pachatel místo činu obhlédl a přesvědčil se, zda je provozovna prázdná.  Následně do ní vstoupil s šátkem přes obličej a se zbraní v ruce požadoval pod pohrůžkou násilí vydání peněz. Ty také ve všech případech dostal a pak z místa činu odešel. Tímto jednáním tak způsobil škodu ve výši několika desítek tisíc korun,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

„Vzhledem k tomu, že muž přepadával herny s pistolí v ruce, byla obava, že by mohl být ozbrojený i v době zadržení. Proto byla využita spolupráce se zásahovou jednotkou pražské policie, která zadržení provedla,“ dodal Daněk.

Video
délka: 00:52.45

Policie zadržela zloděje. PČR

Při následné prohlídce vozidla, ve kterém byl muž zadržen, kriminalisté nalezli jak oblečení, ve kterém byla přepadení páchána, tak i pistoli. Jak se později ukázalo, jednalo se o plastovou maketu střelné zbraně. U výslechu pak muž uvedl, že tyto věci měl ve vozidle kvůli tomu, že se ten den chystal na další přepadení herny.

Zadržený pětačtyřicetiletý muž byl obviněn z trestných činů loupeže, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let