Telefonát na tísňovou linku o napadení dvou osob zalarmoval policisty a záchranáře. Situace na místě se ale dramaticky komplikovala. „Před příjezdem našich výjezdových skupin byl ohlášen požár na místě zásahu,“ uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Záchranáři se ihned postarali o zraněné, útočník je měl údajně pobodat. „Žena utrpěla vážná zranění, muž středně těžká zranění, oba byli odtransportováni do fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ řekla Svobodová.

Útočník se měl pokusit z místa utéct, vylezl na střechu. Zmizet se mu ale nepodařilo. „Byl vyšetřen na místě a předán policii,“ dodala Svobodová.  „Můžeme ujistit veřejnost, že již žádné nebezpečí nehrozí,“ dodala policejní mluvčí Hana Kroftová.

Sousedé později popsali, co se nejspíš v bytě stalo. „Tam bylo nějaké mecheche. On pobodal chlapa a ženu a požárem se to snažil maskovat,“ řekl TV Nova jeden z nich. Útočníkem měl být údajně patnáctiletý chlapec.

Z domu bylo evakuováno 13 lidí, nikdo z nich neutrpěl zranění. Záchranáři ale museli ošetřit pět policistů. Ti se při zásahu nadýchali zplodin a skončili v nemocnici. Ohněm byl prakticky zničený podkrovní byt, výše škody a přesná příčina požáru jsou v šetření.

VIDEO: Ve shořelém autě v Třebenicích u Slapské přehrady byla nalezena uhořelá osoba.

Video
délka: 00:41.36
Video se připravuje ...

Ve shořelém autě v Třebenicích u Slapské přehrady byla nalezena uhořelá osoba. Blesk:David Malik - CNCenter A.S.

Fotogalerie
6 fotografií