„Rozhodnutí policejního orgánu je zákonné a jeho závěr odpovídá zjištěnému skutkovému stavu,“ potvrdila podle serveru Novinky.cz státní zástupkyně Pavlína Kropáčková.

Kintzl se s mladším lyžařem střetl letos 12. března přímo na sjezdovce. Přejížděl šikmo svahem, k druhému lyžaři se blížil zprava. Při srážce utrpěl zranění hlavy, v nemocnici po dvou dnech zemřel.

Trestní stíhání odložili

Policisté nejprve začali v létě druhého lyžaře trestně stíhat, měl porušit hned tři body ze zásad chování na sjezdovkách vydané Mezinárodní lyžařskou federací FIS.  „Vydali usnesení o zahájení trestního stíhání dvaapadesátiletého muže  ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti,“ uvedla v červenci policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Jenže státní zástupkyně obvinění zrušila a po dalším dokazování policisté případ odložili. Lyžař totiž neměl šanci na Kintzlův přejezd sjezdovky, i přes svoji obezřetnou jízdu, zareagovat. Oba se těsně před kolizí snažili srážce vyhnout, ale marně.

Znalec Šumavy

Následná smrt Kintzla byla pro lidi šokem. „Jeho odchodem Šumava nenahraditelně osiřela,“ uvedl starosta Modravy Antonín Schubert. Pražský rodák Kintzl působil v Kašperských Horách jako učitel, kvůli kádrovému škraloupu ale skončil v roce 1976 na 14 let v kotelně.

To už se naplno věnoval mapování šumavských dějin. Je podepsaný pod pořadem i knihou Zmizelá Šumava, radil při natáčení seriálu Policie Modrava. Tam jej ztvárnil herec Ladislav Mrkvička (†81).

VIDEO: Při natáčení autonehody šlo o život!

Video
délka: 00:31.02
Video se připravuje ...

Policie Modrava: Při natáčení autonehody šlo o život! TV Nova