Šikovné nenápadné krabičky si již město vyzkoušelo a pěje na ně samou chválu. Například při loňské potyčce dvou mužů na rušné Americké ulici, kdy jeden vystřelil do vzduchu, vše zaznamenal senzor vzdálený od události 250 metrů. Na místo tak okamžitě vyjeli policisté i záchranáři.

Detektory totiž vyhodnocené informace předávají bezpečnostnímu systému města. „Strážník na operačním oddělení městské policie je v reálném čase upozorněn na incident, může ho ověřit a ihned přijmout opatření,“ uvedl radní pro bezpečnost Jiří Winkelhöfer.

Město má díky studii od začátku letošního roku vytipované lokality, kam senzory umístit. Zatím jich funguje 25, ty však nepokryjí všechna problematická místa. Teď přibudou další chytrá zařízení.

„Plzeň získala na projekt nasazení SED detektorů střelby, panických výkřiků a tříštění skla dotaci ve výši 550 tisíc korun z ministerstva vnitra. Věřím, že toto je další krok k posílení bezpečnosti v našem městě,“ doplnil primátor Roman Zarzycký. Ve městě tak bude fungovat celkem pět desítek chytrých zařízení.

VIDEO: V centru Prahy se procházel mladík (17), minimálně jednou vystřelil z plynovky.

Video
Video se připravuje ...

Mladík (17) se promenádoval v centru Prahy s plynovou pistolí, z níž i minimálně jednou vystřelil. (17. říjen 2022) Městská policie hl. m. Prahy

Fotogalerie
6 fotografií