Tragédii došlo v srpnu. „V neděli dvacet minut po třetí hodině ranní jsme přijali oznámení o nálezu ženy (2002) bez známek života na dálnici D5 v oblasti Sv. Kateřiny. V současné době prověřujeme veškeré okolnosti případu. Je nařízena soudní pitva,“ uvedla tehdy mluvčí policie Ivana Jelínková.

Pro otce dívky to byla bolestná ztráta. Nechtěl uvěřit, že by jeho milovaná dcera dobrovolně odešla z tohoto světa. Na sociálních sítích dokonce mluvil o vraždě, později svá slova stáhl.

Žádné cizí zavinění

Policie případ prošetřovala a po půl roce došla k závěru, že na smrti dívky nenesl vinu nikdo další. „Jestli šlo o nešťastnou událost, nebo o úmysl, se ani po důkladném prověření všech okolností případu nepodařilo objasnit. Kriminalisté nezjistili nic, co by nasvědčovalo cizímu zavinění,“ uvedl podle servru novinky.cz šéf tachovských žalobců Zbyněk Eger.

Bohužel rodina se už nikdy nedoví, zda dívka z mostu, který je ve výšce zhruba osm metrů, klopýtla nebo skočila sama.

Kamarádky měly jasno

Kamarádky nebohé dívky měly ale jasno už po činu. „Šla z naší oslavy sama a byla trochu pod vlivem alkoholu a trochu jí přeskočilo a spáchala sebevraždu,“ psala jedna a druhá dodala: „Je mi to moc líto. Ale ona doopravdy měla stíny na duši. Ty její příspěvky mě úplně odrovnaly.“

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.