Žena popíjela se svým známým, jenže to s alkoholem hodně přehnala. „Když už nemohla chodit, zůstala ležet na trávníku ve Švihovské ulici,“ popsala mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Bezvládné nebožačky si všiml náhodný kolemjdoucí a vzápětí i projíždějící hlídka městské policie. „Žena se třásla zimou, z jejího dechu byl cítit velmi silně alkohol,“ uvedla Pužmanová. Aby se bezdomovkyně alespoň trochu zahřála, zabalili ji strážníci do termofolie.

„Opakovaně mluvila o tom, že je jí veliká zima, chce se jít někam vyspat, přitom zavírala oči. Hlídka neustále kontrolovala její zdravotní stav. Test na přítomnost alkoholu v dechu žena fyzicky nezvládala,“ doplnila Pužmanová. Bylo jasné, že záchytka nebude pro opilou to pravé, zdravotně na tom nebyla dobře.

Strážníci tak k ženě přivolali záchranáře. „Lékařka u ní při prvotním vyšetření naměřila tělesnou teplotu 28,1 ⁰C,“ dodala Pužmanová s tím, že podchlazená pacientka byla sanitkou okamžitě transportována na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně.

VIDEO: Chlapec zázrakem přežil extrémní podchlazení.

Video
délka: 01:52.28

Zázračné dítě: Chlapec přežil extrémní podchlazení! tv JOJ