Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, jaký konec bude mít řešení kolize dvou aut v Kyjevské ulici na Slovanech. K místu se najednou začala blížit dodávka Fiat Ducato, a to v protisměru.

„Policista, mající služební stejnokroj a reflexní vestu, se vzhledem k možnému hrozícímu nebezpečí rozhodl přerušit řešení dopravní nehody a předepsaným způsobem zastavit řidiče fiatu,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Řidič sice zpomalil, ale úplně nezastavil. Když už byl muž zákona kousek od jeho vozu, sešlápl plyn. „Policista musel v dané chvíli bleskově uskočit na stranu, ale střetu se již nestihl úplně vyhnout. Levým zadním kolem vozu došlo k přejetí jeho prstů u nohou,“ popsala Hokrová.

Řidič ani nepřibrzdil a ujížděl pryč. Daleko se ale nedostal. Kolegové zraněného policisty agresora dopadli. „Zjistili, že se jedná o protřelého pachatele, který nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění. V minulosti se několikrát potýkal se zákonem a byl i pravomocně potrestán,“ doplnila Hokrová. Po tomto incidentu skončil recidivista ve vazbě.

VIDEO: Při téhle nehodě v Praze došlo ke zranění policisty.