Incident se odehrál letos v srpnu v lochotínském areálu fakultní nemocnice. Ondřej O., kterého sem přivezla po konfliktu ve městě záchranka, hledal, kde by přespal. V nemocnici to znal, kvůli psychickým problémům tam v minulosti pobýval.

„Nosil jsem s sebou ježka, kterého jsem venku našel, a povídal si s ním. Pak mi řekl, že je v jedné nemocniční budově doma, tak jsem ho tam nechal,“ popisoval obžalovaný.

Využil střídání směn, a našel v budově jedny odemčené dveře. Vnikl tak na pokoj, kde spala pacientka. Na tu podle svých slov upadl, protože chtěl v posteli přespat a ženy si nevšiml. Obžaloba to ale vidí jinak.

Ženu prý osahával

„Pacientku začal osahávat přes noční košili, snažil se jí stáhnout kalhotky. Střídavě jí zacpával dlaní ústa, držel rukou za krk a škrtil ji,“ uvedla státní zástupkyně. Žena se totiž probudila, začala křičet a bránila se. Agresor se jí zároveň ptal, kde má peníze. Napadené se podařilo tlačítkem přivolat sestru.

Útočníkovi se podařilo utéci a policisté po něm vyhlásili pátrání. Blesk.cz v té době hovořil s jeho matkou. Nevěřila, že by chtěl její syn ženě ublížit. „Nechci ho hájit, té paní je mi moc líto, věřím, že ji chtěl okrást, ale určitě ne jí ublížit. Má problémy, v polovině července ho pustili z vězení, ale není násilník,“ uvedla žena.

Jenže informace od policie byly trochu jiné. „Za obdobnou trestnou činnost mravnostního i majetkového charakteru byl v minulosti pravomocně potrestán,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Ondřeje O. dopadli po několikadenním útěku na jihu Čech. Nyní mu hrozí až deset let ve vězení.

VIDEO: Na soud čekal Ondřej O. ve vazbě.

Video
délka: 00:29.64

Soud rozhodoval o vazbě na Ondřeje O., který je podezřelý z pokusu o znásilnění pacientky (75) v plzeňské nemocnici. Romana Vébrová