K neštěstí došlo v sobotu odpoledne při naháňce. „Muž utrpěl střelné poranění na horní končetině a hrudníku. Byl při vědomí letecky transportován na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Veronika Albrechtová.

I přes veškerou péči ale zraněný ještě večer v nemocnici zemřel. „Čekáme na výsledky soudní pitvy, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Alkohol u střelce vyloučila dechová zkouška.

Prý neměl vestu, nebyl vidět

O tragédii se diskutuje i mez myslivci na sociálních sítích. „Syn střílel na laň, nikoli na otce,“ uvedl jeden z přispívajících. Další ale popsal, že myslivec střílel na lišku.

„Jenže jak stál v mírné zatáčce na lesní cestě, vystřelil do kraje a střela se vrátila na cestu, kde seděl na židličce jeho otčím. Pán na sobě neměl reflexní oblečení, střelec ho neviděl,“ uvedl diskutér.

Myslivci neštěstí, které jejich kolegu potkalo, velmi otřáslo. „Byl to dobrý chlap, bude chybět,“ uvedli na sociální síti.

VIDEO: Hon na divočáky v Praze.

Video
délka: 00:10
1080p 720p 480p 360p 240p

V Praze myslivci pořádali hon na divočáky.