Nehoda se stala na hlavním silničním tahu z Plzně na Domažlice. Mladý řidič vozu Peugeot 206 jel ve směru z Líní na Zbůch. „Zřejmě předjížděl a čelně se střetl s protijedoucí dodávkou Ford Transit,“ řekla policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Po nehodě zůstal mladík v peugeotu zaklíněný. Záchranáři už mu nemohli pomoci, na místě zemřel. Zranění utrpěl i řidič dodávky. „Byl převezen na urgentní příjem fakultní nemocnice v Plzni,“ uvedl mluvčí záchranářů Martin Brejcha s tím, že pacient nebyl bezprostředně ohrožen na životě.

Dodávka převážela podle hasičů větší množství oleje, autobaterie a autodíly. „Po nehodě došlo k úniku převáženého oleje a vysypání části nákladu. Uniklý olej jsme zasypali sorbentem, který jsme pak přemístili do sběrné nádoby,“ popsal mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že na místo byl povolán také zástupce odboru životního prostředí. Přesné příčiny nehody šetří policisté.

VIDEO: Tragická nehoda osobáku s kamionem u Votic, zemřeli dva lidé.

Video
délka: 01:10
360p

U Votic se čelně srazil osobní automobil s kamionem. Dva cestující osobáku svým zraněním bohužel podlehli na místě. David Malík