Plameny šlehaly z lesa těsně vedle hlavní silnice z Plzně do Žatce. Hořela hrabanka a také některé stromy. Oheň vzplál kvůli jiskrám z kola tiráku. „Za jízdy mu praskla pneumatika,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Řidič kamionu pak ujel ještě asi dva kilometry a u cedule označující začátek obce Kralovice začal hořet. Kvůli velikému suchu začala ihned také hořet tráva na příkopu a začalo chytat i strniště na posečeném poli. Plameny zničily část návěsu, nedostaly se až ke kabině tiráku a řidiči se tak nic nestalo. Hasiči pak požár návěsu uhasili.

Mezitím už ale lidé volali na tísňovou linku, že hoří les. Na místo tak vyjely další jednotky hasičů. Jako první dorazily posily ze středních Čech z obce Jesenice. Plameny v lese hasiči brzy uhasili a pak začali zem s hrabankou prolévat stovkami litrů vody. Oheň se totiž měl šířit kořeny stromů. „Předběžná škoda na kamionu je odhadnutá na 100 tisíc korun,“ dodala Brožová. Škoda na shořelém lese ještě není vyčíslena.

Video
délka: 00:50

Jiskry od prasklého kola kamionu zapálily u Kralovic na Plzeňsku les, pak se vznítilo i samotné vozidlo. Zbyněk Schnapka

Fotogalerie
11 fotografií