Vše začalo, když dva opilí mladíci procházeli kolem právě parkujícího auta v tachovské Rapotínské ulici. Jeden z opilců začal řidiče urážet sprostými posunky. „Ten vystoupil z vozidla a slušně se ohradil, aby mladý muž svého jednání zanechal,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

To ale opilce rozzuřilo doběla. „Vytáhl z kapsy kalhot pistoli, kterou nabil a namířil proti řidiči,“ uvedla Jiroušková. Druhému mladíkovi okamžitě došlo, že je zle, a kamarádovi pistoli vyrval z ruky. 

To už ale policista v civilu agresora zpacifikoval a houknul na druhého kluka, ať mu vydá zbraň. Musel to sice mladíkovi párkrát zopakovat, ale ten si vše nakonec srovnal v hlavě a pistoli, naštěstí jen plynovou, mu podal.

Policista ale musel do auta pro mobil, aby mohl přivolat kolegy. Toho oba výtečníci využili a pokusili se »zdekovat«. Daleko ale neutekli. „Byli dostiženi v ulici Chodská. Oba měli pozitivní dechové zkoušky, starší z mužů nadýchal přes dvě promile a mladší téměř jedno promile,“ dodala Jiroušková s tím, že případ nadále šetří tachovští policisté.

VIDEO: Opilec ohrožoval pistolí i bezdomovce Václava Šímu.

Video
délka: 02:45.74

Bezdomovce Václava Šímu ohrožoval opilec s pistolí. Redakce Blesk.cz