Na zvířecího záchranáře se obrátil mladík z Malesic. Na procházce ho jeho pes upozornil na srnče spadlé do dva metry hluboké šachty dešťové kanalizace.

„Nacházela se nedaleko od rodinných domků pod šípkovým keřem. Kovový poklop pravděpodobně někdo odvezl do sběru, nenápadná díra pod úrovní terénu, zarostlá trávou a keřem, nebyla vidět,“ popsal zvířecí záchranář Karel Makoň.

Srnče se zřejmě páslo nedaleko, a když jej něco vyrušilo, skočilo se schovat do křoví. Tam spadlo do šachty. Jezevčík, který ho vysílené v pasti objevil, mu tak zachránil život.

„Srnče jsem vyndal odchytovým podběrákem, rychle prohlédl a nechal na lokalitě. Bylo sice trochu vyčerpané, ale převoz do stanice a násilné krmení by mu určitě nepomohlo. Přenesl jsem ho dál do vysoké trávy, kde předpokládám, že bude jeho matka. Až se lokalita zklidní, mámu si přibeká,“ řekl Makoň.

Ocenil také, že nálezce nezůstal lhostejným a ke zvířeti přivolal záchranu. Dokonce spolu s rodinou nebezpečnou šachtu bezprostředně po akci provizorně zabezpečil. Záchranáři se nyní obrátí na správce kanalizace s prosbou, aby tuto zákeřnou past, nejen na srny, řádně zajistil.

Fotogalerie
5 fotografií