Řidiči nechápali, proč je silnice mezi sídlišti přední a zadní Skvrňany uzavřená i ve směru od centra, kde není na vozovce žádná překážka a úsek je průjezdný.

Video
délka: 02:18.44

Takhle se opravuje silnice v Plzni. Zbyněk Schnapka

Hlavou kroutili také nad tím, proč opravovaný přechod, který leží na silnici ve směru do centra, nemohou objet po tramvajových kolejích. Objížďka by totiž byla jen asi dvacet metrů, místo sedmi kilometrů, kudy je teď objízdná trasa vytyčena.

Jenže Plzeňské městské dopravní podniky nechtějí, aby auta vjížděla na tramvajový pás. „Provozovatel tramvajové trati vydal negativní stanovisko,“ řekla mluvčí radnice Eva Barborková.

Všechna auta tak musí jet po vytyčené sedmikilometrové objížďce. Řidiči se musejí vrátit zpět mezi paneláky, projet celým sídlištěm zadní Skvrňany, vyjet z města a u obce Křimice najet na starou silnici od Stříbra. Odtud pak pokračují do předních Skvrňan a dál do centra.

Jízdní pruh ve směru od centra mohou tak na Vejprnické ulici v místě uzavírky využívat jen autobusy MHD a ČSAD, a to v obou směrech.

Řidiče, kteří přijeli k uzavírce a zastavili u cedule zákazu vjezdu, také strašně naštvalo, když na staveništi spatřili tři dělníky, kteří se do práce zrovna nehrnuli. Jeden seděl v bagru, druhý držel v ruce mobil a dával si cigáro a třetí, když viděl, že si ho Blesk natáčí, začal nosit dlažební kostky. Po chvíli se k němu přidal i druhý dělník.

Stavbyvedoucí se dělníků zastal a odmítl, že by nic nedělali. „To jsou makáči. Ale co tam měli dělat, když tam měli bagr. Jsou to jedni z mála, kteří opravdu makají. Když na stavbě nebudu a práce je, tak vím, že tu práci udělají,“ řekl.

Stanovisko firmy k práci dělníků se nepodařilo získat. „Tiskového mluvčího nemáme a nikdo z vedení tady dnes není,“ řekla žena, která se představila jako sekretářka ředitele firmy Vodohospodářské stavby.

Dělníci silnici rozkopali a za asi hodinu a půl už na staveništi nikdo nebyl. Po odjezdu policie začali řidiči úsekem se zákazem vjezdu projíždět. A to se jim ale nemusí vyplatit. „Jestliže za zákazem vjezdu někoho hlídka přistihne, může dostat řidič na místě pokutu 2000 Kč. V přestupkovém řízení je pak sankce od 1500 až 2500 Kč,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Uzavírka by měla trvat jeden měsíc.

Fotogalerie
18 fotografií