Kluk se chtěl hned v prváku »zapsat« do povědomí spolužáků a vymyslel legraci, která ale v kontinuu světového dění rozhodně k smíchu nebyla. Učitelkou celý incident tak otřásl, že týden nespala, léčila se na psychiatrii a do školy se už nevrátila. Letos v únoru odešla úplně a údajně stále trpí psychickými problémy.

Sám kluk své chování označil za »prču« a před soudem se omluvil. Ale ani soudkyně jeho projevené lítosti moc nevěřila… „Už na základní škole měl dvojku z chování, ale je mladý, vyvíjí se. Takže věříme, že mu sezení s psychologem pomohou se v sobě zorientovat,“ uvedla předsedkyně Okresního soudu Plzeň-sever Iveta Zítková, podle které má chlapec problém mimo jiné s respektováním autorit.

Pro povedeného studenta má být dostatečným potrestáním samotný soudní proces. „Už tam není třeba další trestní represe,“ dodala soudkyně s tím, že chlapci stanovila roční zkušební dobu, po kterou bude pod dohledem. Zároveň musí každý týden docházet do střediska výchovné péče.

Chlapec zde zatím absolvoval sociální program Naboso, nadále ho čekají pravidelné pohovory s psychologem. Student, kterému škola po incidentu udělila trojku z chování a podmínečné vyloučení, měl kázeňské problémy již dříve. Rodiče jeho chování bagatelizují jako klukovinu. 

Soud každý měsíc obdrží od terapeutů zprávu a po roce bude znovu rozhodovat, zda bude výchovné opatření, tedy povinný dohled psychologa, nutné prodloužit.

Incident se v kralovické střední škole odehrál loni v listopadu při poslední vyučovací hodině. Žák prvního ročníku odešel na WC a když se vrátil do třídy, vykřiknul Alláhu Akbar, vytáhl maketu pistole, namířil na učitelku, pak do stropu a zmáčknul spoušť. „Okamžitě jsme ho předali policii, aby tento případ vyšetřila. Považujeme to za věc, která do školy nepatří,“ uvedl tehdy ředitel školy Milan Oravec.