Muži z Rumunska přišli do Plzně za výdělkem a přihlásili se u jedné z agentur, které zprostředkovávají zaměstnání. „Jednou z podmínek úspěšného získání práce bylo povinné absolvování vstupní lékařské prohlídky. Během vyšetření však u všech vyvstalo podezření, že by mohli být nakaženi tuberkulózou,“ uvedla Policejní mluvčí Hana Štefflová.

Na vyšetření, které mělo nebezpečnou nakažlivou nemoc potvrdit nebo vyvrátit, už ale ani jeden z nich nedorazil. Všichni tři zmizeli neznámo kam. „Ihned po všech mužích vyhlásili celostátní pátrání. A to nejen na území České republiky, ale i v zemi jejich původu. Samozřejmě bylo pátrání rozšířeno i na všechny státy Schengenu,“ dodala Štefflová. Po Rumunech se ale jako by slehla zem.

Bližší popis mužů policisté k dispozici nemají. Rumuni Toma-Nicolae Ciurariu, Afrem Florea a  Stefan Vizitiu měří mezi 160 až 180 centimetry a mohou být prakticky kdekoli. Policisté proto žádají všechny, kteří o těchto Rumunech vědí, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší policejní služebnu nebo na tísňovou linku 158.