Incident z loňského ledna začal rozplétat domažlický soud. V jednom z příhraničních nočních klubů tehdy zmizela barmance kasírtaška s tržbou 2500 eur. Žena ihned vyrozuměla německého majitele klubu, z kamerových záznamů pak bylo jasné, že tržbu vzal jeden z trojice běženců, kteří se přišli do nočního klubu pobavit za podporu, kterou jim vstřícný německý sociální systém poskytnul.  

Po krádeži trojice z baru zmizela, nasedla do taxíku a chtěla se nechat odvézt zpět do asi 50 kilometrů vzdáleného uprchlického tábora v bavorském Viechtachu. „Barmanka volala taxikáři přímo do vozu. Řekla mu, že jestli veze ty tři muže, ať se otočí a vrátí. V té době už byli v Německu. Při otáčení jeden z pasažérů z taxíku vyskočil,“ vypovídal majitel klubu s tím, že následně zalarmoval i německou policii.

Ta asi po hodině našla v příhraničním městečku Furth im Wald běžence Abdullaha schovaného v křoví. U sebe měl 1600 eur. Další dva přivezl taxikář zpět do Čech a předal policistům.

K soudu ale nikdo z běženců nedorazil. Kde se nachází obžalovaný Abdullah H., kterému za krádež tržby hrozí až dva roky za mřížemi, neví nikdo. Je na útěku a v celé Evropě po něm pátrají policisté. Jisté není ani to, jak se opravdu jmenuje. Při registraci v Německu uvedl datum narození 1. 1. 1997, zda je tomu skutečně tak, je otázkou.

Další dva běženci již také v uprchlickém táboře nejsou. Předvolání se odtud vrátila jako nedoručitelná. Soud proto požádá o prověření, zda se dvojice ještě zdržuje v Německu. Další jednání je tak zatím odročené.

VIDEO: Takhle se porvali běženci v Belgii kvůli dívce, která odmítla nosit šátek.

Video
délka: 00:25.59

Migranti v Belgii se servali kvůli dívce, která odmítla nosit šátek. YouTube/Jepp Hayder