Vážná dopravní nehoda se stala mezi Lískovou a Klenčím pod Čerchovem nedaleko odbočky na Jindřichovu Horu. Řidič s fábií začal předjíždět pomalejší Citroen Berlingo. Jenže si asi nevšiml, že už jeho samotného v té chvíli předjíždí Renault Clio. „Nedal mu přednost v předjíždění. Došlo ke střetu vozidel a řidič škodovky vozidlo renault bočně odrazil vlevo mimo komunikaci, kde narazilo do stromu,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V odhozeném cliu se řidič těžce zranil, navíc zůstal v havarovaném autě zaklíněný. „Museli jsme ho vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Při nehodě utrpěl vážná poranění, která vyžadovala transport do nemocnice vrtulníkem,“ uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Hasiči tak na místě navedli pilota na přistání a asistovali při transportu zraněného řidiče.

Nepojízdný vrak skončil na návěsu odtahovky. „Po odletu vrtulníku s pacientem jsme pomohli odtahové službě naložit vozidlo. Poté jsme ještě očistili vozovku od uniklých provozních kapalin,“ dodala Jakoubková.

Fotogalerie
7 fotografií