Plameny vyšlehly z karavanu v noci na středu. Ten stál zaparkovaný na ulici před řadovými domky.  „Už jsme spali. Probudím se, vyběhnu ven a karavan byl v jednom plameni. Začal jsem hasit kýbly s vodou,“ popsal drama Miroslav H. To ale nestačilo. „Soused měl u domu zaparkovaný nakladač Manitou. S ním zajel k požární nádrži, nabral do lžíce vodu a zvrhl ji na hořící přívěs,“ dodal Miroslav H.

Plameny byly uhašeny, ještě před příjezdem profesionálních hasičů z Plzně. Při požáru se zranili dva lidi. „Trochu jsem si při hašení popálil ucho. Ale nic to nebylo. Dostal jsem od hasičů mastičku,“ dodal Miroslav H.

Hůře dopadl Zdeněk Š. (76), který v přívěsu bydlí. Kvůli tomu, že se při požáru přiotrávil zplodinami a kouřem ho z místa požáru odvezla sanitka.„Odvezli jsme ho na ambulanci plicní kliniky Fakultní nemocnice v Plzni,“ řekl mluvčí záchranky Martin Brejcha.

A proč začalo hořet. „K požáru pravděpodobně došlo v důsledku nedbalého chování majitele. Technická závada byla na místě při vyšetřování vyloučena,“ uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Podle informací Blesk.cz si Zdeněk Š. Měl v karavanu zapálit cigaretu. A protože z jedné z propanbutanových bomb unikal plyn, začalo hořet.

Video: Podívejte se, jak vypadá profesionální zásah hasičů v Masečíně, kde před pár dny shořela chatka.

Video
délka: 01:00
480p 360p 240p

Chata poblíž Masečína lehla popelem. Majitelka se nadýchala kouře. David Malík

Fotogalerie
6 fotografií