„U 15 osob jsme museli použít vyváděcí masku, jednoho obyvatele hasiči z domu vynesli, sedm lidí se nadýchalo kouře," uvedla moravskoslezských hasičů Karin Langerová. Koloběžka v bytovém domě začala hořet po šesté ráno.

Požáry elektrokoloběžek se podle ní v poslední době vyskytují častěji. „Lidé by neměli provozovat zařízení s poškozeným akumulátorem. Poškození se může projevit například nafouknutím. Nebo i zápachem či kouřem při nabíjení,“ doplnila.

Haste vodou

Při požáru, pokud je to možno možné, je podle hasičů potřeba co nejdříve odstranit hořlavý materiál z okolí koloběžky, popřípadě koloběžku přesunout na volné venkovní prostranství. Pokud koloběžka začne hořet při nabíjení, je nutné ji odpojit. Hašení lze provádět vodou či libovolným hasicím přístrojem.

„Samotné hašení může být komplikované. Požár je živen chemickou reakcí , což má za následek velkou spotřebu hasební látky. I po zdánlivém uhašení plamene je akumulátor ještě dlouho zdrojem rizik v podobě toxických zplodin. Proto doporučujeme vyhýbat se jakémukoli kontaktu s kouřem a raději zavolat hasiče,“ zakončila Langerová.

VIDEO: Tragický požár v Ústavu sociální péče založila dívka, která sem byla umístěna omylem, nakonec spáchala sebevraždu.

Video
Odemknout video

Tragický požár v Ústavu sociální péče založila dívka, která sem byla umístěna omylem, nakonec spáchala sebevraždu Videohub