„Přesná příčina vzniku požáru je v šetření, na místě pracují hasiči i policisté. Výše škody je předběžně vyčíslena na deset milionů korun na skladovaném materiálu a tři miliony korun na samotném objektu,“ uvedla mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena krátce před půlnocí. „Už při příjezdu na místo události byla hala zasažena intenzivním plamenným hořením, propadla se střecha. Všech 37 zaměstnanců objekt bezpečně opustilo,“ dodala mluvčí.

Druhý stupeň poplachu

Na místě zasahovalo 12 jednotek hasičů, včetně chemické laboratoře z Frenštátu pod Radhoštěm. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Vodu pro hašení brali z hydrantů, velitel zásahu rovněž zřídil kyvadlovou dopravu cisternami.

Požár hasiči dostali pod kontrolu zhruba za tři hodiny. „Zásah komplikovala narušená stabilita haly, kvůli které nebylo možné vstoupit dovnitř. Příslušníci chemické laboratoře monitorovali ovzduší v okolí, zvýšené koncentrace nebezpečných látek však nebyly naměřeny,“ zakončila mluvčí.

VIDEO: Víte, jak se zachovat při požáru ve vašem bytě nebo domě?

Video
délka: 02:26.52
Video se připravuje ...

Víte, jak se zachovat při požáru ve vašem bytě nebo domě? Videohub

Fotogalerie
7 fotografií