Auta se srazila kolem 15:00. Na místo vyrazili hasiči, záchranáři i policisté, včetně vrtulníku zdravotnické záchranné služby. Hasiči na místě zjistili, že několika zraněným se povedlo dostat z aut ven, ale jeden člověk zůstal zaklíněn ve voze. „Hasiči se kromě ošetřování zraněných osob pustili ihned do vyproštění zaklíněné osoby pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Během vyprošťování prováděli současně i resuscitaci zaklíněné osoby přímo v havarovaném vozidle,“ popsal situaci Popp.

V resuscitaci pak hasiči pokračovali s posádkami zdravotnické záchranné služby i po vyproštění zaklíněného muže. „Posádky se během rozšířené resuscitace snažily několik desítek minut obnovit srdeční činnost. Ani za pomoci přístrojové techniky a léků však jejich úsilí nevedlo k úspěchu a pacient na místě podlehl vnitřním poraněním v oblasti hrudníku,“ sdělil mluvčí záchranářů Humpl.

Při nehodě také utrpěla středně těžké poranění hrudníku 69letá žena. Podle Humpla byla při vědomí. Po ošetření ji záchranáři předali do další péče v třinecké nemocnici. Další zraněnou byla 55letá žena, která měla poraněnou nohu a hrudník. Na místě byly také dvě děti, které sice podle mluvčího záchranné služby nejevily známky vnějších zranění, ale spolu s 55letou zraněnou ženou byly převezeny do havířovské nemocnice.