Zvonek, který upozorňuje zdravotníky, že je v babyboxu děťátko, se rozdrnčel v úterý po 11. hodině dopoledne. „Děťátko bylo oblečeno v šedé zimní kombinéze s kapucí a na cestu do světa dostalo plyšového medvídka. Vzápětí v babyboxu přibyla velká igelitová taška, jež svým rozměrem znemožnila, aby se dvířka babyboxu zavřela,“ popsal duchovní otec babyboxů Ludvík Hess a dodal:

„Nešťastná žena odkládající dítě je tedy vyjmula zpět z babyboxu a vzápětí odložila znova, tentokrát už bez igelitky. Snaha odložit děťátko trvala deset minut a mně je úzko při představě, co se před babyboxem dělo.“

Olinka je v pořádku

Jak později lékaři zjistili, děťátko není novorozené. „Ošetřující lékařka mi řekla, že děťátko je staré několik měsíců a na první pohled v pořádku,“ uvedl Hess.

Holčička dostala jméno Olinka. Ludvík Hess je většinou dává podle dárců, kteří se zasloužili o vznik a podporu babyboxů. Olinka získá tradiční zlatý dukát do kolébky od České mincovny

Opavský babybox s osmi odloženými dětmi se dostal na pomyslné první místo v Moravskoslezském kraji. Se svými 56 000 obyvateli tak Opava vede - má jedno odložené děťátko na 7 000 obyvatel. Olinka zvýšila skóre holky versus kluci 126:103.

VIDEO: Zakladatel babyboxů Ludvík Hess při zahájení testovacího provozu schránky pro odložené děti v Blansku.

Video
délka: 01:23.98

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess při zahájení testovacího provozu schránky pro odložené děti v Blansku Zdeněk Matyáš

Fotogalerie
14 fotografií