Obchody pětice začínaly u Michala H. (30), který tisíce tablet extáze obstarával v temných vodách internetu, tzv. darknetu. Tam se obchoduje třeba i se zbraněmi, dětským pornem nebo se tu dá objednat i vražda.

Drogu si nechal zasílat poměrně naivně. „Chodila mu domů v balíčcích od České pošty,“ poznamenal státní zástupce Michal Togner.

Odbytiště na Stodolní

Do kšeftů Michal H. zapojil i bratra Jakuba a jejich tři známé, Jakuba M., Adama B., a Jana S. Ti extázi prodávali v klubech na Stodolní a okolí. Někteří z nich si prodejem drogy vydělali statisíce korun, jenom Michalovi H. to „káplo“ skoro 700 tisíc korun.

Ironií osudu je, že se všichni postupně rozhodli, že distribuce extáze zanechají a budou žít konečně řádně. Jenže v ten moment je minulost dostihla a na dveře všem pěti zaklepala policie.

Léčí se na psychiatrii

Před soudem všech pět mužů shodně prohlásilo vinu a dali najevo strach, co s nimi bude dál. „Velice toho lituji, snažím se zabezpečit rodinu, narodila se mi dcera, kvůli které jsem toho nechal a nechci s tím už mít nic společného,“ kál se Michal H.

Ten přiznal i to, že se léčí na psychiatrii kvůli panickým atakům a nespavosti. Jako hlavnímu obžalovanému mu nejvíce hrozil nepodmíněný trest.

Zlákaly je velké peníze

Podobně mluvili i ostatní. „Byla to nejhorší chyba v mém životě, viděl jsem jen ty peníze. Mám dobrou práci, přítelkyni, splácím úvěr. Bojím se nejčernějšího scénáře,“ přiznal Jan S.

„Byli jsme mladí, bavili jsme se, brali jsme drogy. Spadl jsem do toho. Pak jsem toho nechal a myslel, že je vše v pohodě. Když mě sebrala policie, byla to facka od reality,“ přidal se Adam B.

Dva ze tří za mříže

Ve středu padl rozsudek. Čtyři z pěti obžalovaných kšeftovalo s drogou ve značném rozsahu, dva opravdu ve velkém. Právě proto má jít Michal H. na pět a půl roku a Adam B. na čtyři roky do do vězení.

Jakub M. a Jan S. dostali podmínečně tři roky se čtyřletým odkladem. V obchodech nejzdrženlivější Jakub H. jednoletou podmínku s odkladem na dva roky. Rozsudek je zatím nepravomocný.

VIDEO: Policisté zadrželi drogového bosse, prodal přes 80 kilo marihuany.

Video
délka: 00:34.37

Policisté zadrželi drogového bosse, prodal přes 80 kilo marihuany Městská policie Břeclav