Noviny z roku 1921 byly hlavně o politice. Není divu, Československo se chystalo oslavit teprve třetí narozeniny a každá strana měla své představy o jeho fungování. Texty novin, které za různé strany, odbory či organizace „kopaly“, byly poměrně ostré.

Kromě deníků frčely i týdeníky. Na Ostravsku vycházely třeba tři německé deníky a rovnou dvě „rudá“ periodika. Řešily se „politické řeči“ oponentů, vládní programy či chystaný zákon o zákazu podávání alkoholu mladším 18 let. Ale také socializace dolů či posílení vlivu menších stran.

Humor nechyběl

Taková závažná témata si jistě žádala odlehčení. „Proto s úspěchem vycházely třeba Humoristické listy. Byl to takový tehdejší časopis Dikobraz,“ srovnala Pavla Kališová a upozornila na pečlivě propracované kresby k fórům.

Samostatnou kapitolou byl časopis Nová kultura. Ten se pouštěl do témat, která byla v té době poměrně tabu, například masturbace či „kult abstinence“ a bral je hodně z duchovní stránky. Pohlavní nezdrženlivost bylo podle tehdejšího tisku nutné léčit.

VIDEO: Kutnohorská pobočka Film Legends Musea pod názvem Aliens vs Predators Experience Museum.

Video
délka: 22:46.68

Kutnohorská pobočka Film Legends Musea pod názvem Aliens vs Predators Experience Museum odhaluje sbírku postav z filmů Vetřelec a Predátor... • VIDEO Blesk – Jan Jedlička, Ivan D. Hladík


Fotogalerie
11 fotografií