Těžce zraněné chlupaté klubíčko bylo nalezeno už v únoru v Ostravě-Muglinově. „Moje kolegyně Broňa na něj narazila ve 14stupňových mrazech. Byl v hrozném stavu,“ řekla lékařka Gabriela Jahůdka Vaníková (48) ze spolku Fit i pro kočky.

Kocour měl těžce poraněnou hlavu a obě oči zalité hnisem. Rentgen ukázal, že má v hlavě tři olověné diabolky! „Kočku jen tak k sobě nepřilákáte. Někdo ji musel chytit a držet, než do ní střílel. Mohl to být někdo, komu věřila. I majitel,“ myslí si Gabriela.

Po měsíci péče Čertík svůj život vybojoval, ale o jedno oko přišel a z druhého vidí nejspíš jen stíny. „Jednu operaci má za sebou, zkusíme zachránit aspoň druhé oko. Snad se najde nový majitel, kterému handicap nebude vadit,“ uzavřela lékařka.

Případ Čertíka řeší policie , ale šance najít pachatele či aspoň majitele je malá. Kočky se na rozdíl od psů většinou nečipují.

Zvířata mučí i děti

Gabriela Jahůdka Vaníková působí jako dětská psychiatrička. Vnímá u svých pacientů čím dál více násilných rysů. „Netvrdím, že Čertíkovi ublížilo dítě nebo mladistvý, ale v praxi se setkávám s dětmi se sklony ubližovat zvířatům. Pokud se včas odborně nepodchytí, mohou z nich vyrůst nebezpeční jedinci, kteří mají tendence ublížit i lidem. Jsem pro tvrdší postihy pro podobné lidi,“ podotkla.

VIDEO: Tomík a Péťa se vrátili do útulku, nový domov vyhlíží i Bertík. Dostanou další šanci?

Video
délka: 02:31.70

Tomík a Péťa se vrátili do útulku, nový domov vyhlíží i Bertík. Dostanou další šanci? Kateřina Lang

Fotogalerie
4 fotografie