Do obchodu u benzínové stanice vpadl lupič v neděli večer. V ruce držel krátkou střelnou zbraň. Po obsluze výhružně požadoval vydání peněz, žena za pultem mu je ze strachu vydala. Muž poté utekl neznámo kam. Ženu naštěstí nezranil.

„Událost poté byla oznámena na tísňové lince 158. Na místo se dostavili policisté z hlídkové služby i obvodního oddělení, policejní psovod se služebním psem, kriminalistický technik a také kriminalisté,“ popsala policejní muvčí Eva Michalíková.

Schovaný ve křoví

Policisté vyrazili pátrat po tehdy neznámém pachateli. „Zhruba kilometr od místa přepadení uviděli muže, který se před nimi schovával ve křoví. Tohoto zadrželi a předali do rukou kriminalistů,“ pokračovala Michalíková.

Video
délka: 00:15.50

Maskovný lupič přepadl benzínku, policie ho našla schovaného v křoví. PČR

Muž ve křoví odpovídal popisu pachatele, přesto tvrdil, že s přepadením benzínky nemá nic společného.

Našli peníze i zbraň

Brzy se však objevily důkazy, kriminalisté objevili při průzkumu terénu ukryté peníze i zbraň. Ukázalo se, že jde o plynovou pistoli.

Po nashromáždění důkazů a stop nebylo muži zapírání nic platné.

„Policejní komisař muži sdělil obvinění ze spáchání loupeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let,“ uvedla Eva Michalíková. Muž je momentálně za mřížemi vazební cely.