Muže se zbraní v ruce doprovázel ještě jeden chlap, policisté proto dostávali od vystrašených obyvatel oznámení o dvou gangsterech.

Jednoho zadrželi, druhého pustili

Oba muži byli zadrženi během pár chvil na Hlavní třídě. „Ukázalo se, že jeden z mužů se jen přidal k druhému, který v jedné ruce táhl kufr a v druhé držel dlouhou zbraň,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ozbrojeného podivína policisté převezli na služebnu, druhého po zjištění prvotních informací propustili.

Žádný střelec, ale zloděj

Podezřelý se na policejní stanici rozezpíval. „Přiznal, že krátce před půlnocí na jednom parkovišti ve městě, násilně vnikl do osobního vozidla a ze zavazadlového prostoru odcizil sportovní airsoftovou dlouhou zbraň,“ vysvětlila Viačková.

Dodala, že policisté ověřili, že kufr, který měl u sebe, neukradl -  byl skutečně jeho vlastní.

Pravidelně kradl

Ze „střelce“ se tedy vyklubal zloděj, a to značně zkušený. „Důvodně podezřelý byl v minulosti již 14krát soudně trestán, nejčastěji za trestné činy majetkového charakteru,“ doplnila policistka.

Škoda na autě, ze kterého byla airsoftka ukradena, byla vyčíslena na 19 tisíc korun. Recidivistovi bylo sděleno podezření ze spáchání krádeže a poškození cizí věci, hrozí mu až tři roky vězení.

VIDEO: Nedávno došlo v Dražůvkách na jižní Moravě k otřesnému incidentu, při kterém byl místním občanem zastřelen tamní místostarosta.

Video
délka: 01:44

Po střelbě v Dražůvkách zůstali dva mrtví muži Hynek Zdeněk, blesk.cz