Vyděšený telefonát přijali ostravští policisté uprostřed noci. „Zmlátili mě u cyklostezky dva chlapi a sebrali mi 500 korun,“ zněl naléhavý hlas na opačném konci drátu.

Policistům vysvětlil, že se šel schovat ke své příbuzné, která měla zavolat záchranku, protože měl mít určitě i nějakou zlomeninu.

Pátrali po lupičích

Policie po dvou agresorech rozjela pátrání. „Na místo nahlášeného přepadení byly povolány hlídky, které pátraly po pachatelích, stejně jako kynolog se služebním psem,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Policie hodlala pachatele dopadnout a obvinit. „Byly zahájeny úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupeže,“ pokračovala Pokorná.

Video
délka: 00:09.34

Muž v Ostravě sám sebe bije do obličeje a pak nahlásí přepadení. PČR

Usvědčily ho kamery

Jenže náhle bylo všechno úplně jinak. Policie totiž při pátrání využila i záběru z pouličních kamer, což se ukázalo jako klíčové. Ty totiž vyjevily bizarní pravdu.

„Záznam zachycoval nezvyklou situaci. Muž, který šel po chodníku, sám sebe uhodil do tváře a ve svém napadání nadále pokračoval,“ popsala Pokorná.

Kápl „božskou“

Zjistily se i další nesrovnalosti, které úplně neseděly s tvrzením „napadeného“, a muž se pod tíhou důkazů přiznal, že si celé přepadení vymyslel. Proč to udělal, to z něj ale policisté už nedostali.

„Z dosud zjištěných skutečností vyplývá, že trestný čin spáchán nebyl, a věc byla odložena,“ uzavřela Gabriela Pokorná.