Ostravské nádraží ve Svinově v pondělí odpoledne ožilo „švihlochůzí".Ta spočívá ve zvláštní chůzi lidí, kteří třeba vykopávají nohy k hlavě, klopýtají nebo chodí vzad. Připomíná slavný skeč s hercem Johnem Cleesem v hlavní roli.

Mrazivé počasí, které od víkendu panuje v celém Moravskoslezském kraji, organizátory neodradilo. Před začátkem happeningu se ale pořádně rozcvičili.

Video
délka: 03:12

Do Ostravy se po roční pauze vrátili komici se švihlou chůzí. Na nádraží ve Svinově si je lidé nevěřícně prohlíželi. Lukáš Havran, Blesk

„Máme rádi skotačení, rádi blbneme, tak nám přišlo fajn trochu jinak se projít mezi lidmi. Loni jsme vynechali, ale letos je pátý ročník, který se koná v Ostravě. V Česku s tím začínali v Brně asi před 10 lety,“ řekl jeden z organizátorů Josef Kaluža.

Každoroční akce se konala vždy v centru Ostravy. Ovšem letos poprvé švihlochodci zavítali na nádraží v Ostravě-Svinově. Důvod byl jednoduchý. V centru je málo lidí, proto šli na nádraží ve Svinově uprostřed polední špičky. „Většinou se účastní kolem 30 lidí,“ dodává Kaluža. Letos to bylo o chlup méně.