Kriminalisté v těchto dnech zajistili také balení syntetických cannabinoidů označené nápisem Cocolino. „Znovu proto opakujeme, aby lidé tyto syntetické cannabinoidy nekonzumovali,“ uvedla mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Nebezpečná droga vypadá jako sušená rostlinná hmota, která se podobá nadrcené marihuaně nebo rostlinnému koření. Jejich aroma je spíše bylinného charakteru a od aroma konopí se výrazně liší.

Látky uživatelé nejčastěji kouří. Substance se ale vyskytují též v krystalické podobě a mohou být zaměňovány za jiné drogy, jako pervitin či extáze. Podle Pokorné jsou nebezpečné hlavně v kombinaci s alkoholem.

Mrtví a obvinění

Obvinění jsou muži ve věku od 17 do 47 let. Převážné většině z nich hrozí pět let vězení. Až na 18 let ale může být odsouzen bezdomovec (36). Ten drogu konzumoval s kamarádem (36), který po jejím požití zemřel. Sám byl nejprve hospitalizován, protože i on měl zdravotní problémy.

Kromě bezdomovce po požití drogy zemřel i pětačtyřicetiletý muž na Opavsku. Policie na něj přišla při dohledávání podezřelých případů úmrtí, které by s kauzou mohly souviset. Smrtící látku šířil i žák (12) základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude.

VIDEO: Krajský policejní ředitele Tomáš Kužel hovoří o nebezpečné droze, která se objevila v ulicích Ostravy.

Video
délka: 04:43.22

Krajský policejní ředitele Tomáš Kužel hovoří o nebezpečné droze, která se objevila v ulicích Ostravy Karel Janeček