Holčička, které lékaři předloni zjistili při banálním vyšetření v nožičce bující zhoubný nádor, nastupovala včera do školních lavic plna očekávání. „Jsou to samé nové dojmy, spolužáci jsou o rok mladší, musím ročník opakovat,“ řekla Blesku Lenička.

Přišla první

Ihned se jí ochotně ujaly Terka a Eliška, které jí vysvětlovaly, že dnes mají dějepis, informatiku, angličtinu, zeměpis i matematiku. „Měla jsem i rozvrh dopředu, abych věděla, co si nabalit do brašny, aby nic nechybělo,“ prozradila Lenička.

Přišla jako první. Těšila se na dějepis a zeměpis, k němuž má úzký vztah. „I díky pohledům, které mi posílali čtenáři Blesku a známí, když mi bylo nejhůř. S nimi jsem mohla cestovat aspoň na papíře,“ děkuje všem zasilatelům.

Video
délka: 01:56.25
Video se připravuje ...

„Pohlednicová“ Lenička z Karviné: Po roce konečně ve škole! Karel Janeček

Koňská terapie

Lidé poslali na výzvu Blesku od loňského 1. července přes 105 tisíc pohlednic! „Držely mě nad vodou,“ dodává dívka, která si zažila víc bolesti než drtivá většina jejích vrstevníků. Ve škole se objevila o týden později proto, že musela rehabilitovat a protahovat svaly na hipoterapii.

Hipoterapie je fyzioterapeutická metoda využívající k rehabilitaci speciálně připraveného koně, pohybu jeho hřbetu v kroku. Protahují se tak krnící svaly, u Leničky na nožičce.

Pošlete pohled…

Rodinu Konečných čeká v blízké době stěhování. V novém bytě si chce Lenička pohlednice pečlivě tematicky roztřídit. Zatím je ale platná stále její adresa Lenka Konečná, Žižkova 2852/17, Karviná-Hranice, 733 01.

VIDEO: Statečná Lenka (10) z Karviné poráží rakovinu.

Video
délka: 00:55.10
Video se připravuje ...

Statečná Lenka (10) z Karviné poráží rakovinu. Karel Janeček

Fotogalerie
26 fotografií